7 December, 2019

Afrika’da Görebileceğiniz En Güzel Yerler

Afrika’da, tüm hayatınız boyunca gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Bir gezintiye çıkın ve mümkün olduğunca farklı türdeki yerlere gidin. İşte bu şaşırtıcı kıtanın etrafındaki şaşırtıcı yerler, çarpıcı şehirler ve muhteşem ve olağanüstü doğal özelliklerin bir özetini burada bulabilirsiniz. Afrika’da, herhangi bir listenin tümünü kapsayacak kadar muhteşem siteler var. Bir gezintiye çıkın ve Afrika Gezilecek Yerler rehberini takip edin.

Afrika Gezilecek Yerler : Victoria Şelalesi

Afrika Gezilecek Yerler : Victoria Şelalesi

Zambezi Nehri ve Zimbabve ile Zambiya arasındaki sınırda Victoria Falls, Kraliçe Victoria için kaşif David Livingstone tarafından keşfedilmiş. Ancak doğal Afrika adı çok daha etkileyicidir, “Gök gürültülü Duman” olan Mosi-oa-Tunya’dır. 1.700 metre genişliğe ve 108 metre derinliğe sahip olan Falls, Niagara Şelalesi’nin iki katı yüksekliğindedir ve gergedanlar, suaygırları ve aslanlarla dolu olan savana ile çevrilidir.

Giza Piramitleri

Giza Piramitleri

Giza’daki binlerce ve binlerce işçinin, Piramitlerin ve Sfenks’in çalışmaları sırasında çalıştığını biliyor muydunuz? Bu inanılmaz yapılar nasıl inşa edildi bilemiyoruz ama UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olduklarını biliyoruz. Onlar eskilerin dünya harikası olarak biliniyorlar. Kahire’nin hemen dışındaki Libya Çölü’nün kenarlarında bulunan Giza Kompleksi, ölü firavunları ve öbür dünyayı yönetmek için ihtiyaç duyabilecekleri tüm eşyaları barındırmak için inşa edildi.

Afrika Gezilecek Yerler : Sidi Bou Said

Afrika Gezilecek Yerler : Sidi Bou Said

Sidi Bou Said, bir yüzyıldan fazla bir süredir büyük ressamlar ve yazarları çeken, Akdeniz kıyısındaki Tunus’ta şahane güzellikleri barındıran bir köydür. Bir zamanlar okyanusun masmavi sularına bakan yerel bir dini mekanmış burası. Fransız sanatçı Baron Rodolphe D’Erlanger, şimdi bütün köyü kapsayan bir badana ve açık mavi renk şemasını başlatmış ve bu tip binaları şimdilerde Akdeniz’e kıyısı olan birçok yerde görebiliyoruz. Binalar pek çok üzerinde hilal desenleri bulunan, büyük çivili kapılarıyla da ünlüdür. Matisse, Klee ve Auguste Macke’nin hepsi buraya resim yapmaya geldi ve Andre Gide ve Simone de Beauvoir yazmaya başladı.

Sossusvlei

Sossusvlei

Sossusvlei’yi duymamış olabilirsiniz, ancak ikonik manzarası genellikle filmde görülür. Namibya’da güney Namib Çölü’nde, bir kuru göl, kil tava ve portakal ve kırmızı kum tepeleri bölgesi yatıyor. Adı, “marş” anlamına gelen Afrikaans “vlei” kelimesini ve “geri dönüşsüz” anlamındaki yerel Nama kelimesini birleştirir. Alan olağanüstü derecede yedek, temiz bir güzelliğe, ölü akasya ağaçlarına, gökyüzünün masmavi rengine ve kumların değişen, parlatılmış kırmızısına sahip, çarpıcı bir vizyona sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir