7 December, 2019

Ankara’dan Hakkari’ye Gideceklerin Bilmesi Gerekenler

Ankara Hakkari otobüs yolculuğu için Ankara Hakkari otobüs bileti aldıysanız ve ilk kez Hakkari’ye gidecekseniz bilmeniz gereken hususları sizin için derledik. Siz de otobüs biletinizi alarak Hakkari’ye seyahat etmelisiniz.

Ankara Hakkari Otobüs Yolculuğu Yapacaklar İçin Ankara Hakkari Arası Mesafe Otobüs İle Kaç Saat Sürer?

Ankara Hakkari Otobüs Yolculuğu Yapacaklar İçin Ankara Hakkari Arası Mesafe Otobüs İle Kaç Saat Sürer?

Ankara Hakkari otobüs bileti temin ettikten sonra Ankara Hakkari arası mesafe otobüs ile kaç saat sürüyor diye merak ediyorsanız Ankara ile Hakkari arasındaki karayolu mesafesi 1394 km’dir. Bu mesafeyi otobüs ile gidecekseniz 16 saat 5 dakikalık bir yolculuk yapacağınızı bilmelisiniz. Uçak ile seyahat etmeyi düşünürseniz 1 saat 48 dakikada Hakkari’ye ulaşabilirsiniz. En ucuz otobüs biletinizi farkvar sitesinden temin edebilirsiniz. Hakkari otobüs bileti fiyatları 75 ile 150 lira arasında değişmektedir. Ankara’dan Hakkari’ye giden en çok tercih edilen başlıca otobüs firmaları ise;

Star Hakkari Turizm, Best Van Turizm, Doğu Kars Turizm, Metro Turizm, Öz Erciş Seyahat, Van Gölü Turizm şeklindendir. Siz de size en uygun otobüs firmasını tercih ederek Hakkari’ye ulaşabilirsiniz.

Ankara Hakkari Otobüs Yolculuğu Neden Hakkari?

Ankara Hakkari Otobüs Yolculuğu Neden Hakkari?

Hakkari otogarı Türkiye’nin nadide bir şehri olan Hakkari’ye giriş yapabileceğiniz ulaşım noktasıdır. Hakkari konumu dolayısıyla binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan köklü bir şehirdir. Bu yüzden Hakkari otobüs bileti alıp Hakkari’ye geldiğinizde hem Hakkari’nin doğal güzelliklerine hem de tarihi ve kültürel zenginliklerine şahit olacaksınız. Türkiye’nin  Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Hakkari, nüfusu çok fazla kalabalık olmasa da karayolu bakımından önemli bir geçiş noktasında yer almaktadır. Otobüs ile Hakkari’ye geldiğinizde Hakkari Kayak Merkezi, Ore Şelalesi, Cilo Bozları, Cennet- cehennem Vadisi, Seyithan Gölü, Hakkari Kilim Müzesi, Meydan Medresesi, Hakkari Taş Köprü, Hakkari Peri Bacaları, Mergan Vadisi, Şemdilli Taş Köprüsü, Durankaya Yaylası gibi ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini görebileceğiniz yerleri gezebilirsiniz. Ayrıca  Hakkari’ye geldiğinizde damağınızdan tadı silinmeyecek olan Hakkari’ye özgü lezzetleri de mutlaka denemelisiniz. Gittikçe yükselen bir değer haline gelmeye başlayan Hakkari Türkiye’de görülmesi gereken güzel şehirlerimizden bir tanesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir