2 July, 2020

Otobüs Bileti Alarak Gidebileceğiniz Antalya’da Gidebileceğiniz En İyi Yerler

Antalya’nın muhteşem sahil şeridi, Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci noktası olma özelliğini yıllardır koruyor. Aslen M.Ö. 159 yılında Bergama kralı tarafından kurulan ve Pamphylia ismi ile anılan Antalya, yıllardır pek çok tatilcinin favorisidir. Ayrıca, en son teknolojiden ve etkileyici havaalanından dünyanın dört bir yanındaki ülkelere sık sık doğrudan uçuşlardan yararlanan turistler için kolay ve mükemmel bir adres haline geliyor. Ama Türkiye’den gidiyorsanız bir diğer yolculuk ise otobüs bileti ile farkvar üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Antalya Otobüs bileti ile bu güzel şehre çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Antalya Otobüs Bileti İle Rotanız Alanya

Antalya Otobüs Bileti İle Rotanız Alanya

Alanya’nın turizm merkezi, yaklaşık 2 saat 30 dakika süren yolculuk süresi ile Antalya havalimanının en uzak beldesidir. 13. yüzyılda inşa edilmiş muhteşem Damlataş Mağarası, 115 metrelik kırmızı kulesi kumsalları ile dağınık sahili buranın en çok sevilen yerlerindendir. Kleopatra’nın Alanya’daki plajının Kleopatra ve Marc Anthony’nin birlikte vakit geçirdiği yer olduğu söylenen en güzel plajlardan biridir.

Side

Side

Kıyı şeridinde daha batıya doğru gittiğinizde ise sizi  Side karşılayacaktır. Daha küçük ve daha geleneksel bir tatil yeri olan Side’de popüler bir mekân olarak eski zamanlarda korsanlar tarafından tercih edildiğini biliyor muydunuz? Buranın en çok sevilen yerleri, Apollo Tapınağı’nın kısmen yeniden yapılandırılmış bilinen en önemlisi, ilginç özelliği büyük antik Helenistik tiyatro ve agoranın yeni ve modern her şeyin ortasında olmasıdır. Komşu Manavgat ilçesi, doğal şelalesi nedeniyle Side’den gidilecek en güzel yerlerden biridir.

Belek

Belek

Beş yıldızlı oteller, lüks Antalya Villaları ve her şeyi kapsayan golf sahalarından oluşan bir yer olan Belek , Antalya’nın önde gelen yerlerinden biridir. Üstelik burasının Türkiye’nin golf başkenti olarak bilindiğini duymuş muydunuz? Tiger Woods gibi büyük oyunculara ev sahipliği bile yapmıştır. Özel kulüpler ve beş yıldızlı lüks otellerin kendi tesislerine giderek golf oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir