2 July, 2020

Bangkok’da Bulunan En İyi Kafeler

Bangkok’ta yapılacak ve görülecek çok şey var. Bangkok’un tarihi mekanları, sayısız dini binaları, hareketli pazarları, birinci sınıf müzeleri ve büyük modern alışveriş merkezleri sizi meşgul edecektir. Bu yerler arasında Bangkok gezilecek mekanlar rehberinde bir de olmazsa olmaz kafeleri eklememiz gerekir. Tüm günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz mekanlar nereler merak ediyor musunuz? Siz Bangkok etrafında gezerken ihtiyacınız olan otobüs bileti rezervasyonunuzu yaptırın biz sizin için en iyi kafelerini inceleyelim.

Bangkok Gezilecek Mekanlar : Old Town Café

Bangkok Gezilecek Yerler : Old Town Café

Bangkok’un Banglamphu’nun tarihi merkezinde yer alan Old Town Café, Büyük Saray ve Büyük Salıncak gibi birçok önemli cazibe merkezine oldukça yakın olması ve rüstik dekoru sayesinde birçok kişiyi ağırlıyor. Eski bir evin dükkana çevrilmesinde yer alan çıplak tuğla duvarlar ve eski dekor rustik bir ortam yaratmasına yardımcı olmuş. Kafede çeşitli sıcak ve soğuk içecekler ile sandviçler ve tatlılar gibi temel atıştırmalıklar sunulmaktadır.

Roots Cafe

Roots Cafe

Sukhumvit’in en moda kahve dükkanlarından biri Roots Coffee’dir. Harika bir fincan özel kahve alabileceğiniz bir mekan olan bu yer, şehrin içinde bulabileceğiniz her kahve aromasına sahip. Eğer burada denediğiniz herhangi bir tanesine aşık olursanız paket halinde satın alabilirsiniz. Menüde sıcak ve soğuk kahveler bulunur ve içeceğinizle birlikte lezzetli bisküvilerin tadını çıkarabilirsiniz.

Gallery Drip Coffee

Gallery Drip Coffee

Ulusal Stadyuma yakın olan Gallery Drip Coffee, bir kafe ve sanat galerisinin bir kombinasyonudur. Tek çekirdekli damla kahvelerde uzmanlaşan ekibi, dünyanın dört bir yanından gelen kahve çekirdekleri ile oldukça biliniyor. En popüler kahveleri, Akha etnik grubu tarafından Chiang Rai tepelerinde yetişen ve burada kafede kızartılan Tay kahve çekirdeklerinden geliyor. Bir kitap alın, sanatı inceleyin ve soğutulmuş ortamın tadını çıkarın.

Bangkok Gezilecek Mekanlar : Pooltime Café

Bangkok Gezilecek Yerler : Pooltime Café

Kahve içerken alışılmadık bir yerde dinlenmek istiyorsanız, Pooltime Café’yi denmelisiniz. Güney Kore’de oldukça popüler olan hayvan kafelerinin bir örneği olan bu yerde bulunan sevimli hayvanlarla stresinizi atacaksınız. Ama unutmadan uyaralım bu hayvanlar rakunlardan başkası değil. İç mekanlar, parke tezgahı, elektrik mavisi duvarlar, sade metal mobilyalar ve parlak kırmızı bir merdiven ile halka açık bir havuzu andırmak için yapılmıştır. Yemekler ve içecekler farklı renklerle gelir ve onları Instagram’da paylaşabileceğiniz inanılmaz fotoğraflara dönüştürebişlirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir