2 July, 2020

Bebekle Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Uçak yolculuğu beğiniz ile deneyimleyeceğiniz ilk maceralardan birisi olacağı için, her zaman gülümsenerek hatırlanacaktır. Fakat bu yolculuk, gözlerini dünyaya yeni açan bebeğiniz ile o kadar da kolay olmayacaktır. Bu gibi sıkıntılar yaşamamak için gelin, bebekle uçak yolculuğu nasıl pratik hale getirilir, inceleyelim…

1-Bebekle Uçak Yolculuğu Söz Konusu Olunca Dakik Olmak Önemli

Bebekle uçak yolculuğu dakik olun

Bebekle uçak yolculuğu denince her zaman havaalanına olmanız gereken saatten çok önce varmanız gerekir. Güvenlik kontrolü ve check-in işlemleri normalde kısa sürebilir, fakat şimdi yanınızda bebeğiniz var. Uçağınızın gelmesini beklerken belirli periyodlarla bebeğinizin altını değiştirmeyi ve işlemlerinizle ilgilenirken kanguru takmayı ihmal etmeyin. Aksi halde yoğun anlar yaşayıp uçağınızı kaçırabilirsiniz.

2-6 Aydan Sonra Başlamalı

Bebekle Uçak Yolculuğu 6 aydan sonra

Bebekler tabii ki uçak yolculuğu yapabilir, fakat havaalanları ve uçaklar çok fazla gürültünün yer aldığı mekanlardır. Hal böyle olunca bebeğiniz tedirgin olup, ağlayabilir. Algılarının tam oturması ve korkmaması açısında bebeğiniz ile uçak yolculuğu yapmadan önce 6 aya kadar beklemenizde fayda var.

3-Bebekle Uçak Yolculuğu İçin 2 Yaş Sınırı

2 yaş

Çoğu havayolu firması, bebekler için farklı bir ücret tarifesi uygulamaktadır. Fakat bebeğiniz 2 yaşını doldurduktan sonra, onun içinde bir koltuk satın almalısınız. Bu yüzden eğer bebek bileti satın aldıysanız, bebeğinizin 2 yaşın altında olduğunu gösteren belgeleri yanınızda taşımanız iyi olur. Aksi halde mağduriyet yaşayabilirsiniz.

4-Koltuk Seçimi Önemli

KOLTUK SEÇİMİ

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus, koltuğunuzun yeri olacaktır. Koltuğunuzu uçağın en önünden almanız, hem bebeğiniz hem de sizin için çok doğru bir karar alacaktır. Sakın bez değiştirmek için tuvalete yakın bir koltuk seçmeyin. Tuvalete giden yolcuların sesi ve servis yapan hosteslerin gürültüsü nedeniyle bebeğiniz huzurlu bir yolculuk geçiremez. Bu yüzden koltuk seçimi sakin ve huzurlu bir yolculuk için en önemli ayrıntılardan biridir.

5-Güzel Atıştırmalıklar Hazırlayım

Atıştırmalık hazırlayın

Ön hazırlığı olarak, bebeğinizin sevdiği meyvelerden ufak atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Eğer uzun bir yolculuk geçirecekseniz, bilet alımı sırasında özel yemek siparişi bölümüne bebek maması yazabilirsiniz. Böylece bebeğinizin daha rahat ve huzurlu bir yolculuk geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir