28 January, 2020

Doğayla İç İçe Olmak İsteyenler İçin Harika Yerler

İnternette seyahat ilham listeleri bulma konusunda sıkıntısı çekmezsiniz… Peki dünyada doğayla iç içe yerler listesine denk geldiniz mi? İşte dünyanın en güzel yerleri rehberi…

Doğayla İç İçe Yerler : Kuzey Işıkları, Kuzey İskandinavya

Doğayla İç İçe Yerler :  Kuzey Işıkları, Kuzey İskandinavya

Kuzey İskandinavya’da olan bu yer dünyada görebileceğiniz en güzel yerlerden sadece biri. Kuzey ışıkları olarak bilinen Aurora buradan o kadar güzel görünüyor ki zaten ülkenin içinde bulunduğu doğanın güzelliği daha da artıyor. Buraya hayatınızda bir kere bile olsa gidip Kuzey Işıklarını yakından izlemeniz gerekir.

Waitomo Glowworm Mağaraları, Yeni Zelanda

Waitomo Glowworm Mağaraları, Yeni Zelanda

Waitomo mağarasını aydınlatan ışıltılı kurtçuklar Yeni Zelanda’ya özgüdür ve eşsiz bir görüntüleme fırsatı yaratırlar … Eğer yukarıda da yer alan fotoğraf dilinizin tutulmasını sağladıysa burayı daha fazla anlatmamıza pek bir neden yok. Ama bir mağaranın içinde inanılmaz bir ışık şovunun da zaten fazla söze ihtiyacı yok. Dünyanın başka bir yerinde göremeyeceğiniz bu mağara, Yeni Zellanda gezinizdeki en önemli duraklardan biri olacak.

Banff Ulusal Parkı, Kanada

Banff Ulusal Parkı, Kanada

Kanada’nın en eski Milli Parkı’nın 6,641 kilometrelik el değmemiş, bozulmamış güzelliği karşısında diliniz tutulacak. Kanada’ya giriş yapan herkesin şüphesiz ki listesinde yer alan bu ulusal park tüm doğal güzellikleri ile en iyi tatil anılarınız içinde yerini alacaktır.

Yosemite Ulusal Parkı, Kaliforniya, ABD

Yosemite Ulusal Parkı, Kaliforniya, ABD

Eğer daha önce ABD’de yaşamışsanız veya ziyaret etmişseniz, arka bahçede yer alan en iyi Milli Parklardan birinin burada olduğunu biliyor olabilirsiniz. Ancak, tartışmasız en iyisi (Yellowstone’un benzer şekilde bu listedeki yerini alsa bile) Kaliforniya’daki Yosemite’dir. Tartışmadan bağımsız olarak, Yosemite, yaşamınız boyunca en az bir kez gitmeniz gereken bir zorunluluktur.

Doğayla İç İçe Yerler : Angel Falls, Venezuella

Doğayla İç İçe Yerler :  Angel Falls, Venezuella

Her ne kadar yolun dışında kalsa da, gerçekten mükemmel bir manzarayla karşı karşıya kalmak isteyenler için Angel Şelaleleri gezisi sizin için Venezualla’nın en özel yeri olacak. Bu şelaleler inanılmaz bir manzaraya ve adrenali yükseltebilecek bir yüksekliğe sahip. Yükseklik korkunuz olsa bile burası görmeniz gereken bir yer. Doğa ile iç içe olan yerler arasında yerini alan Angel Falls, yeşilin ve serin suların birleşiminden oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir