1 April, 2020

Dünya Üzerinde Gidebileceğiniz En Korku Dolu Yerler

Fransa’daki hayalet bir şatodan, İngiltere’deki bir paranormal pub’a kadar, bu ‘ele geçirilmiş’ destinasyonların en şüpheli gezginleri bile korkutması garanti eden yerler ile dolu bir tura ne dersiniz. Biraz korku seviyor veya tamamen bayılıyorsanız tatilinizi bu yerlere doğru uçak bileti alarak geçirmek isteyebilirsiniz. Dünya’da ne kadar güzel yer varsa o kadar da korku dolu yerler vardır. Biz de bu yerleri Dünya üzerindeki paranormal yerler rehberinde sizin için derledik.

Dünya Üzerindeki Paranormal Yerler : Château de Brissac, Maine-et-Loire, Fransa

Dünya Üzerindeki Paranormal Yerler : Château de Brissac, Maine-et-Loire, Fransa

 ‘Loire Vadisi’nin Devi’ olarak adlandırılan bu bölge, Fransa’da yedi kat, 204 oda, sayısız portre galerisi ve 200 kişiyi barındıran özel bir opera binasının da bulunduğu en yüksek kaledir. 11. Yüzyılda Anjou Kontları tarafından yaptırılmış bir kale iken ve Kral Louis XIII tarafından 1620 yılında gözden çıkarıldı.

Hayaletler:  En aktif olanı, Kral Charles VII’nin gayri meşru çocuğu olan ve daha sonra bir ilişki yaşadıktan sonra şatodaki kocası tarafından öldürülen La Dame Verte yani Yeşil Leydi’dir. Genellikle kilisenin kule odasında, yeşil elbisesini giyiyor, gözlerinin ve burnunun olması gerektiği yerde boşluklar ile size görünüyor. 

Monte Cristo Homestead, Yeni Güney Galler, Avustralya

1876’da varlıklı toprak sahibi Christopher William Crawley tarafından yaptırılan Viktorya dönemine ait bir konak burası. Avustralya’nın en perili evi olarak da biliniyor. Şu an Bed & Breakfast hizmet veriyor ve akşam yemeği sonrasında konuklarına hayalet turlarına katılma imkanı tanıyor.

Hayaletler: Seçiminizi yapın. Merdivenlerden düşürülen küçük bir çocuk mu, balkondan düşen hizmetçi mi ya da ölüme kadar yanan bir çocuk hayaleti mi? Ancak en bilinen olanı, annesinin cesedinin yanında kıvrılıp bulunan ve 40 yıl boyunca zincirlenen bakıcının oğlunun hayaletidir.

Poveglia Adası, İtalya

Venedik ve Lido arasındaki Venedik Lagünü’nde yer alan bu küçük ada, anakaraların işgalcilerden kaçmak için sığındıkları bir yerdi. 14. yüzyılda, Bubonic vebalarının bulaşmış olduğu Venedikliler buraya ölmek üzere gönderildi. Ve öldüklerinde dev harabelerin içinde yakıldılar. Bu site aynı zamanda 1800’lerde hastaların üzerinde denenip işkence gördüğü bir akıl hastanesi olarak da kullanıldı.

Hayaletler: Bir bölgeye sorun, size adanın hayaletlerle dolu olduğunu ve sağlıksız ruhlarla lanetlendiğini söyleyecekler. Sesler ve çığlıklar sıklıkla duyulur ve ziyaretçiler karanlık, kısacık gölgeler gördüğünü bildirdi. Birçok ziyaretçi, adaya girer girmez baskıcı bir kötülük hissetmeye başladıklarını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir