2 July, 2020
Hindistan Gezilecek Yerler

Hindistan Gezilecek Yerler

Hindistan, dünya üzerindeki en fazla nüfusa sahip olan 2. Ülke konumunda yer almaktadır. Kalabalık olmasının yanı sıra Hindistan’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Hindistan’da bulunan büyüleyici mimari yapılar, baş döndüren doğal güzellikleri, alışveriş tutkunuzu sonuna kadar tatmin edebileceğiniz alanları ve muhteşem saraylarını gezip, görmek ve fotoğraflamak yaşamınızda yer alacak sayılı güzel anılardan birisi olacaktır mutalaka. Bu nedenle tatil programınıza kesinlikle Hindistan gezilecek yerler listesini eklemeyi unutmayın. Tüm dünyanın aşikar olduğu ve bildiği gibi meditasyon ve yoga için alanlar ve yıllar öncesinden dini semboller haline gelmiş olan tapınakların bolca bulunduğu bu ülkede, ufkunuzu açacak bir çok mimari yapı var. Teker teker gezip görmenizde fazlasıyla yarar var. Tüm bu yapıları ve aktiviteleri deneyimlemeniz sizler için çok farklı bir tecrübe olacaktır. Bu yazımızda ise Hindistan’da gezilecek yerler adı altında sizlere listeleyeceğiz. Bahsedeceğimiz yerleri kesinlikle gidip görmenizi tavsiye ederiz.

Hindistan Gezilecek Yerler – Delhi

Hindistan Gezilecek Yerler - Delhi

Hindistan’ın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Delhi’de gününüzü geçirirken, dolaşırken veya gezerken halk içerisinde kendinize yol açarak ilerlemeniz gerekmektedir. Pazarları ve meydanları o kadar kalabalık ve hareketlidir ki insanların içerisinde geçebilmeniz için kollarınızla kendi yolunuzu belirleyerek gitmeniz gerekebilir.

Haydarabad

Haydarabad

Antik kent olarak adlandırılan bu şehir içerisinde yine kalabalık ve daracık sokaklarında gezen inekleri, ürünlerini bağıra bağıra satmaya çalışan tüccarları ve mistik bir koku olan chai kokusu da sizlere eşlik etmesiyle gezebilirsiniz.

Bangalore

Bangalore

Kelimenin tam anlamıyla ülkenin bir teknoloji ve girişim merkezi olan bu şehirde onlarca yatırımcının bulunduğunu söylesek, yalan söylemiş olmayız. Şehir merkezinde bulunan yapıların ise muazzam bir düzende olmasını da es geçemeyiz. Hindistan’da Gezilecek Yerler listesinde hatrı sayılır bir öneme sahip.

Chennai

İçinde sanat ile yanıp tutuşan kişilerin, tüm renkleri bulabileceği bir şehir. Kavurucu sıcakları ve bitmeyen trafiği ile ünlü bu şehir, canlılığı ve güzelliği ile insanı etkisi altına alan cinsten bir şehir.

Hindistan Gezilecek Yerler – Mumbai

Hindistan Gezilecek Yerler - Mumbai

Bollywood Filmlerinin merkezi olarak da bildiğimiz bu şehir Hindistan’ın hem finans hem de en büyük şehri olarak bilinmektedir. Eşsiz mimari yapıları ile tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor bu kent.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir