31 May, 2020

Hollanda Gezinizi Unutulmaz Yapacak Yerler

Hollanda birçok özelliği ile tanınır. Bunlar arasında en ünlü caddeleri, kaleleri, yiyecekleri, müzeleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. İnternette size Hollanda seyahatinizde nereye gitmenizi söyleyen birçok rehber de bulabilirsiniz. Hatta bu da onlardan biri. Ama bir fark ile. Hollanda’da Görebileceğiniz İlginç Mekanlar bu rehberin ana konusu olarak size hizmet verecektir. Bu noktalar daha az bilinen ama popüler mekanlardan aşağı kalır yanları olmayan büyüleyici yerlerdir. Uçak bileti aldıktan sonra nerelere gideceğiniz konusunda hazırladığınız listeye bu noktaları da eklemeyi sakın unutmayın.

Hollanda’da Görebileceğiniz İlginç Mekanlar : Kinderdijk-Elshout’taki Değirmen Ağı

Güney Hollanda’daki Kinderdijk köyünün etrafındaki büyük yel değirmenleri ağı, bölgenin bataklık alanından su pompalamak için 1738-1740 arasında inşa edildi. Tarihsel ve kültürel öneme sahip olmaları nedeniyle üreticiler şimdi UNESCO mirası olarak korunuyor ve Hollanda’nın en popüler turistik yerleri arasında.

Amsterdam Kanal Bölgesi

Amsterdam’daki Singel ve Prinsengracht kanalları arasındaki eş merkezli su yolları ve sokaklar topluca UNESCO miras alanı olarak tanınır. Bu büyüleyici, tarihi mahallenin büyük bölümleri, Hollanda Altın Çağı boyunca inşa edildiğinden sınırları, Anne Frank Huis, Westerkerk ve Museum van Loon da dahil olmak üzere onlarca ek anıt içermektedir.

Rietveld Schröder Evi

1924 yılında ünlü Stijl üyesi Gerrit Rietveld , Utrecht’te Truus Schröder-Schräder adlı varlıklı, yerel bir sosyalist tarafından bir ev inşa etmek üzere görevlendirildi . Rietveld, bu mülkü tamamlamak için de Stijl ile ilgili stilistik hareketler uygularken, Schröder-Schräder’in açık kat planlaması konusundaki kişisel tercihine çok dikkat ederek, dünyanın en ikonik ve modernist binalarından birinin yaratılmasına öncülük etti.

Texel Milli Parkı’nın Kumulları

Olağanüstü doğal güzelliği nedeniyle, Texel adasının batı kıyılarının tamamı milli park olarak korunmaktadır. Bu engebeli arazi şeridi, birkaç nadir kuşu da içeren zengin bir bitki örtüsü ve fauna ile kaplıdır ve doğa severler için bir cennettir. Yürüyüş ve bisiklet park içinde tercih edilen ulaşım şeklidir.

Hollanda’da Görebileceğiniz İlginç Mekanlar : Van Gogh Müzesi

Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi , dünyadaki en büyük Van Gogh resim koleksiyonuna sahip ve sanatçı ve çağdaşlarıyla ilişkili binlerce başka öğeyi koruyor. Kalıcı Van Gogh koleksiyonunun yanı sıra, müze ayrıca düzenli olarak Vincent Van Gogh’un yaşamı ve kariyerine yönelik geçici sergilere ev sahipliği yapıyor.

Mauritshuis

Mauritshuis , Vermeer’in İnci Küpeli Kız gibi inanılmaz derecede önemli parçalarının bulunduğu, 19. yüzyılın başlarından bu yana dünyadaki en büyük Hollanda Altın Çağ sanat eserlerinden birini korumuştur . Müzenin kendisi gerçek bir şaheserdir ve Amsterdam Kraliyet Sarayı’nı da içeren Jacob van Campen tarafından tasarlanan 17. yüzyıldan kalma bir konakta yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir