7 December, 2019

İspanya’ya Gidenlerin Kesinlikle Görmesi Gerekenler

İspanya’nın görülmesi gereken yerleri söz konusu olunca, akla hemen birkaç yer gelir. Fakat aklınızdan geçen yerler yerine önceliğinizi bu listedeki yerleri görmeye verirseniz, İspanya seyahatiniz kesinlikle muhteşem olacaktır. Öncelikle belirtmekte fayda var, İspanya ucuz uçak bileti farkvar ile oldukça uygun fiyatlara satın alınabilir. İspanya ucuz uçak bileti farkvar ile satın alınabiliyorsa, düşünmeniz gereken tek şey İspanya’nın görülmesi gereken yerleri olmalı. Peki, İspanya’nın görülmeli yerleri nerelerdi? İşte, detaylar ve muhteşem bir İspanya gezisi için ihtiyacınız olan rotalar…

İlk Olarak Granada’ya Bir Göz Atalım

İlk Olarak Granada’ya Bir Göz Atalım

İspanya’nın görülmeli yerleri düşünüldüğü zaman çoğu kişinin aklına Granada gelmez. Eğer sizde bu çoğunluğun içerisindeyseniz, Granada’nın muhteşem güzelliklerini kaçırmamak için biz size hatırlattık. Gırnata olarak da anılan Granada, mimari açıdan İslam kültüründen derin izler taşıyor. Meşhur El Hamra Sarayı’na da ev sahipliği yapan Granada, Albayzin antik bölgesinde yer alıyor ve tarihi açıdan oldukça geniş yelpazeye sahip bir yer. Granada, kesinlikle gidip görülmesi gereken bir İspanya şehri!

İspanya’nın Görülmesi Gereken Yerleri Denince Madrid Olmadan Olmaz

İspanya’nın Görülmesi Gereken Yerleri Denince Madrid Olmadan Olmaz

İspanya’nın başkenti olan Madrid, İspanya ucuz uçak bileti farkvar ile kolayca ve hesaplı bir şekilde satın alınabilir. Eğer elinizde böyle bir fırsat varsa, İspanya’nın muhteşem şehri Madrid’de birkaç gün geçirmeye ne dersiniz? Madrid, sanat eserleri koleksiyonlara ev sahipliği yapan muhteşem bir şehir! Prado Müzesi, Madrid Kraliyet Sarayı ve Debod Tapınağı gibi birbirinden harika tarihi yapının yer aldığı Madrid sokaklarında kaybolmak istiyorsanız, kesinlikle buraya bekleniyorsunuz.

İspanya’nın Görülmesi Gereken Yerleri Söz Konusu Olunca Barselona Kesinlikle Atlanmamalı

İspanya’nın Görülmesi Gereken Yerleri Söz Konusu Olunca Barselona Kesinlikle Atlanmamalı

İspanya denildiği zaman insanların aklına ilk olarak her zaman Barselona gelir. Birçok filme de konu olan Barselona, aynı zamanda İspanya’nın en çok ziyaretçi çeken şehri. Modern mimarinin en önemli örneklerinden olan Sagrada Familia gibi bir güzelliğe de ev sahipliği yapan Barselona, Park Güell, Casa Mila, La Rambla Caddesi ve Barselona Akvaryumu gibi pek çok yeri de bünyesinde barındırıyor. Unutulmaz bir İspanya seyahati için Barselona kesinlikle vazgeçilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir