13 October, 2019

İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler

İstanbul’da yaşayanlar, arada bir şehrin kalabalığı ve gürültüsünden biraz olsun uzaklaşabilmek için İstanbul’a yakın gezilecek yerler arar. Ufak hafta sonu kaçamakları için şehre yakın olmasına özen gösterilen bu yerler, kısa süreliğine de olsa sakinleşmenize ve huzurlu vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. İstanbul’a yakın gidilebilecek yerler epey fazladır. İşte, kısa süreliğine de olsa hayata mola verebileceğiniz yerler…

İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler İçinde İlk Sırada Maşukiye

İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler İçinde İlk Sırada Maşukiye

İstanbul’un merkezine 1,5 saat uzaklıkta bulunan Maşukiye, aracınız ile yapacağınız kısa bir yolculuk sonucunda ulaşacağınız bir yer. Özellikle bahar aylarının gelişi ile beraber sıklıkla tercih edilen Maşukiye, temiz havası ve Maşukiye Şelalesi ile ziyaretçileri kendisine çekmektedir. Sıcak havalarda güneşin tadını sevdikleriniz ile piknik yaparak geçirebileceğiniz Maşukiye’yi, kışın da tercih etmeniz için mükemmel bir sebep var. İstanbul’a yakın tatil yerleri tavsiye listelerinin en başlarında yer alan Kartepe Kayak Merkezi, Maşukiye’de yer almaktadır. Burayı tercih ederek, çok kısa bir yolculuk sonrasında kayağın tadını çıkarabilir ve şehrin gürültüsünden uzak kalabilirsiniz.

Bahar Aylarında İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler İçin Sapanca

Bahar Aylarında İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler İçin Sapanca

İstanbul’a yakın tatil yerleri tavsiye mekanlarından bir diğeri olarak karşımıza Sapanca çıkıyor. Sakarya’da yer alan Sapanca, İstanbul’dan 139 km uzaklığında. Sapanca’ya gelip yapacağınız köy kahvaltısı sonrasında Sapanca Gölü’nü ziyaret edebilir, gece olunca da göl kenarında yer alan otellerden birinde konaklayabilirsiniz. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında tercih edilen Sapanca’ya gelmişken, ATV turlarına katılmayı da ihmal etmeyin.

Yaz Sonu Denilince İstanbul’a Yakın Gidilecek Yerler Arasında Akla İğneada Gelir

Yaz Sonu Denilince İstanbul’a Yakın Gidilecek Yerler Arasında Akla İğneada Gelir

İstanbul’a 2 saat uzaklıkta bulunan İğneada, Kırklareli’nde yer alıyor. Doğal güzelliği ile dikkat çeken İğneada, özellikle yaz sonunda tüm ihtişamını ziyaretçilere sunuyor. Zindandere Şelalesi ve Longoz Ormanı gibi pek çok doğal mekana ev sahipliği yapan İğneada’da uzun yürüyüşler yapıp, temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Listenize bu rotayı eklemeyi unutmayın!

İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler Arasında En Meşhur Yer Abant Gölü

İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler Arasında En Meşhur Yer Abant Gölü

Türkiye’nin en meşhur Milli Parklarından birisi olan Abant Gölü, İstanbul’a 3 saat uzaklığında yer alıyor. İstanbul’a yakın tatil yerleri tavsiye listelerinin unutulmaz mekanı olan Abant Gölü, yerli ziyaretçiler kadar yabancı turistlere de ev sahipliği yapıyor. Enfes Abant Gölü manzarası eşliğinde anın tadını çıkarmak istiyorsanız, istikamet belli!

İstanbul’dan Bir Yer Olan Ağva

İstanbul’dan Bir Yer Olan Ağva

İstanbul merkezine 106 km uzaklıkta bulunan Ağva, İstanbul’da olmasına rağmen hafta sonu kaçamakları için sıklıkla tercih ediliyor. Şehir merkezine uzaklığı ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Ağva, bu yönleri ile İstanbul’a yakın gidilecek yerler listemizde yer almayı başarıyor. İster kafa dinlemelik, isterse de romantik kaçamaklarınız için olsun, Ağva rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir nokta. Göksu Nehri üzerinde yapacağınız tekne turları ile huzurun tadını Ağva’da çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir