2 July, 2020

Karayipler Gezine Eklemen Gereken Noktalar

Karayipler’de dünyaca ünlü birçok yer bulabilirsiniz. İnsanlar genellikle Karayipler hakkında konuşurken Bahamalar’daki Cennet Adası’ndan veya Jamaika’daki Bob Marley Müzesi’nden bahseder. Bununla birlikte, iyi bilinen yerler kadar güzel ve büyülü olan birkaç gizli yer de vardır. Neden bir farklılık yapıp bu gizli kalmış büyülü yerleri keşfetmiyorsunuz? Karayipler’in Gizli Yerleri sizlere büyüleyici deneyimler yaşatacaktır.

Karayipler’in Gizli Yerleri : Porto Riko Yakınındaki Gizli Adalar

Birçok kişi Porto Riko’nun aslında bir yıldız adaları olduğu gerçeğinin farkında değil. Doğu kıyılarının sadece birkaç mil uzağında, her ikisi de kendi başına dünyaca ünlü cazibe merkezleri olan Vieques ve Culebra adalarına sahip bir ülke burası. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, Vieques’deki Sivrisinek Koyu, dünyadaki en parlak biyolüminesan körfezdir. Culebra da, Discovery Channel’ın dünyanın en iyi ikinci plajı olarak adlandırdığı Flamenco Plajı’na sahiptir. Porto Riko’daki en tenha ve el değmemiş kasabaları bu adalarda ziyaretçilerini bekliyor.

Meksika’da Sualtı Dünyası

Cancun Sualtı Müzesi Meksika’da daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemez. Sulatı Müzesi 470’den fazla heykelle inanılmaz bir görüntü oluşturuyor. Bu resif kolayca en doğal şekilde insanın ve dalgaların elinden çıkmış, eşsiz sanat eserlerini keşfetmek için mükemmel olan insan yapımı sualtı yapılarından biri. Bu büyük ve dramatik mağara sistemi boyunca akan turkuaz sularda yüzmek ve gezinmek, ayrıca ışıklar söndüğünde tamamen karanlık hissetme şansınız olacak. Burada göreceğiniz sanat eserleri sizi büyüleyecek.

Tenha Tobago

Birçok kişi Trinidad ve Tobago’yu düşündüğünde, sadece Trinidad’ı ziyaret etmeyi planlıyor gibi görünür. Ancak Robinson Crusoe’ya ilham verdiği söylenen Tobago adası, gerçekten rahat ve tenha bir kaçış rotası olacaktır. Olağanüstü eko-referansları için prestijli ödüller kazanmanın yanı sıra, Tobago halkı çok rahat, sıcak ve misafirperverdir. Tobago, telaşlı yaşam tarzınızdan kaçmak için harika bir tropik adadır, bu nedenle ayaklarınızı kaldırın ve pitoresk plajların tadını çıkarın.

Karayipler’in Gizli Yerleri : Bahama Pembe Kumlu Plajları

Bahamalar, dünyanın en güzel pembe kumlu plajlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Pembe renk tonu kırmızımsı-pembe bir kabuğa sahip olan mikroskobik bir organizma olan foraminiferlerden gelirken, kum bir mercan, kabuk ve kalsiyum karbonat karışımıdır. Gerçekten göreceğiniz en büyüleyici şeylerden biri.

Barbados Bir Sörfçünün Cennetidir

Barbados adası Karayipler’in en tutarlı sörf koşullarına sahiptir. Barbados bir mercan adası olduğundan, deniz kenarındaki mercan kayalığı sınırsız sörf imkânı sunar. Adanın doğu sahili, özellikle Bathsheba ve ünlü ‘Soup Bowl’, daha deneyimli sörfçüler için idealdir. Batı ve güney kıyıları sörf yapmayı öğrenenler ve daha az deneyimli sörfçüler için harika koşullar sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir