2 July, 2020

Kayseri Erkilet Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kayseri son dönemlerin en modern şehirleri arasında yerini alırken şehirde bulunan havalimanı da doğru oranda birçok yolcuya ev sahipliği yapıyor. Havalimanı şehir merkezine yakın olsa da birçok ulaşım yoluna sahip. Kayseri içinde tramvay ve minibüsler ile yolculuk yapabilirsiniz. Peki Kayseri Erkilet Havalimanı’na Nasıl gidilir diye merak ediyorsanız işte cevabınız.

Kayseri Erkilet Havalimanı’na Nasıl Gidilir? Havaş Otobüsleri

Türkiye’de yer alan birçok havalimanında hizmet veren Havaş, Kayseri Erkilet havalimanında da hizmet vermektedir. Bu otobüsler ile şehrin birçok noktasına ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler belediye otobüslerinden biraz daha pahalı olsa da daha dakik ve hizmet konusunda daha önde bir tercih. Üstelik hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım bu araçların daha çok tercih edilmesine olanak sağlıyor. Havaş otobüsleri, iki farklı güzergah üzerinde hizmet vermektedir. Bunlardan ilkin şehir merkezine doğru giden otobüslerdir. Tren garı, Yeni Sanayi DSİ Kavşağı, Eski Şeker Karakolu ve Otobüs terminaline bu güzergaha sahip otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Diğeri ise Talaş seferleridir. Bu seferler ile Kayseri Forum Avm, PTT Başmüdürlüğü, Tuna Tramvay Durağı, İpeksaray Avm, Erciyer Üniversitesi Talas Bulvarı Hastane girişi ve Anayurt Meydanı güzergahını izleyerek seyahat imkanı sağlıyor.

Belediye Otobüsleri

Kayseri Erkilet Havalimanına Nasıl Gidilir? Havaş Otobüsleri

En ucuz ulaşım yöntemi ise kuşkusuz ki belediye otobüsleri olarak önümüze çıkmaktadır. Belediye otobüsleri ile şehrin belirli noktalarına ulaşabiliyorsunuz ancak bu otobüslerin saatlerinde farklılıklar oluşabiliyor. Bunun için saatlerini iyi takip etmeniz gerekiyor. Üstelik bu otobüsler haftanın yedi günü sadece sabah 6.20’den 22.00’ye kadar hizmet vermektedir. Ayrıca bu otobüse binmek için Kart38 yani şehir otobüs kartına ihtiyacınız var.

Özel Ulaşım Araçları

Havalimanına kendi özel araçlarınız ve taksilerle de ulaşabilirsiniz. Çok kısa bir yol olduğu için trafiğe göre beş dakika içinde havalimanına veya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Özellikle taksi ile ulaşım kesinlikle hızlı bir şekilde havalimanına ulaşmak isteyenler tarafından kullanılacak bir ulaşım yöntemi olarak öne çıkıyor. Beş dakika gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz bir havalimanında hızlı bir şekilde check-in yapabilir ve uçağınıza yetişebilirsiniz.

Bir de transfer hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetler ise oteller tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ulaşım modeli için kalacağınız otel ile iletişme geçmeniz ve bu şekilde bir hizmetleri olup olmadığını sormanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir