2 July, 2020

Kırklareli Ankara Otobüs Yolculuğu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Marmara bölgesinin diğer illere göre gölgede kalmış bir şehri Kırklareli. Aslında çok eski zamanlardan beri yaşama sahip olan bu topraklar, tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Türkiye’nin herhangi bir yerinden bu şehre veya çevre illere gelebilmek adına Kırklareli Otogarına uğramanız gerekiyor. Ama Ankara’dan geliyorsanız işte bilmeniz gereken tüm detaylar Kırklareli Ankara Otobüs Bileti rehberinde sizi bekliyor.

Kırklareli Ankara Otobüs Bileti : Kırklareli Otogarı

Bulgaristan sınırında yer alan şehrin otogarı olarak oldukça yoğun bir trafiğe sahip olan Kırklareli Otogarı, sadece Türkiye içine değil komşu ülkelere de giden otobüs seferleri düzenlemektedir. Bu ülkeler arasında Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya yer alırken bu güzergahlarda gümrük kontrolünden geçildiğini de hatırlatmakta fayda var. Oldukça yoğun trafiğe sahip olması ve gün içinde binlerce kişinin bu otogarı kullanması nedeni ile oldukça modern ve yapılacak birçok seçeneğe sahiptir.

Kırklareli Ankara Arasında Hangi Firmalar Sefer Düzenliyor?

Farklı bölgelerde yer alan iki şehir arasında toplamda 662 km yol bulunmaktadır. Bu güzergah toplamda 10 ile 11 saat arasında sürse de trafik durumlarına göre daha da uzayabiliyor. Bu nedenle uzun otobüs yolculuğuna hazır olmanızda fayda var. Ayrıca bu güzergah üzerinde sadece 2 firmanında sefer düzenliyor olduğunu bilmeniz gerekir ve sadece gün içinde 2 veya 3 sefer düzenlenmektedir. Bu firmalar ise Villa ve Pamukkale Turizm’dir.

Kırklareli Otogarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Otogar oldukça yoğun bir trafiğe sahip olsa da çok fazla ulaşım seçeneğiniz yok. Özel aracınız veya taksi ile gidebileceğiniz bu otogara, minibüsler ile de şehrin herhangi bir yerinden ulaşabilirsiniz. Eğer özel aracınız ile gidiyorsanız bu otogarın, Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde yer aldığını bilmenizde fayda var.

Kırklareli Ankara Otobüs Bileti : Otobüs Bileti Alırken Farkvar İmkanlarını İncelemeyi Unutmayın

Oldukça uzak iki şehir olmaları ve aralarında çok az sefer düzenlenmesi bu otobüslerin bilet fiyatları ve yer kalmama durumlarının üzerinde oldukça etkilidir. Otobüs bileti alırken farkvar avantajlarından yararlanmanın en iyi nedeni daha ucuza iki şehir arasında yolculuk yapabilecek olmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir