31 May, 2020

Uçak Bileti Alarak Gidebileceğiniz Avrupa’nın Kalbindeki Başkent : Kopenhag

Avrupa başkentleri arasında Kopenhag her zaman çok farklı bir yere sahiptir. Danimarka’nın tüm güzellikleri içinde bu şehir oldukça fazlasını kendisine almış ve her şey var. Görebileceğiniz doğal güzelliklerden, önemli tarihi binalara, güncel etkinliklere ve modern şeylere kadar aradığınız her şeyi bu şehirde kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Tabi buraya gelirken uçak bileti alarak kolay bir yolculuk yapabileceğinizi unutmayın. Buraya indiğinizde ise Kopenhag’da neler yapılır diye soruyorsanız cevabınızı da biz veriyoruz.

Kopenhag’da Neler Yapılır : Danimarka Kraliyet Ailesinin Evini Ziyaret Edin

Amalienborg Sarayı, Danimarka kraliyet ailesinin resmi konutları olan dört aynı binadan oluşan bir saray kompleksidir. Margrethe II, tahtını 1972’de yükselten şu anki Danimarka Kraliçesidir. Saray, 1700’lerde inşa edilmiştir ve Danimarka Rokoko mimarisinin en büyük eserlerinden biri olarak kabul edilir. Saray meydanının ortasında bulunan Kral Frederik V’in heykelini görün. Her gün öğlen Royal Guard’ın değişimini kaçırmayın. Danimarka Kraliyet krallığının yaşamlarına daha iyi bakmak için Amalienborg Müzesi’ni ziyaret edin.

Christiansborg Sarayı’nda Manzaralı Danimarka Mutfağı

Christiansborg Sarayı bir zamanlar Danimarka hükümdarlarının kraliyet ikametgahıydı; Bununla birlikte, 1794’teki büyük yangından sonra mevcut ikamet yerlerine boşaldılar. Bugün, Christiansborg Sarayı, Danimarka Parlamentosu’na ev sahipliği yapmaktadır. Kopenhag’ın en yüksek kulesine çıkın ve şehrin çatılarının harika manzarasının tadını çıkarın. Sarayın 106 metre yüksekliğindeki kuleye giriş ücretsizdir ve Tower restoranda gerçek Danimarka mutfağını tadabilirsiniz . Atları seviyorsanız, Saraydaki Kraliyet Ahırlarını ziyaret edin veya Sarayın altındaki Kopenhag Kalesi’nin kalıntılarını keşfedin.

Strøget Caddesinde Alışveriş Yapın

Avrupa’daki en uzun yaya caddelerinden biri boyunca yürüyün ve oradaki çok sayıda mağazayı keşfetmenin keyfini çıkarın. 1.1 km uzunluğundaki Strøget Caddesi’nde büyük uluslararası markaların mağazalarını bulabilirsiniz: Louis Vuitton, Hermès, Prada ve Boss gibi lüks markalardan H&M, Zara ve Vero Moda gibi daha uygun fiyatlı markalara kadar. Sokak aynı zamanda Kopenhag sokak sanatçıları arasında da popülerdir, bu nedenle müzisyenlerin ve akrobatların gösterilerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir