28 January, 2020

Kuzey Işıklarını İzleyebileceğiniz En İyi Yerler

Şarkılara, efsanelere, filmlere ve kitaplara konu olan bir doğa harikası kuzey ışıkları, diğer adıyla Aurora Borealis. Bu doğa harikasının fotoğraflarını gördükten sonra canlı canlı görmeye karar verdiyseniz bu ışıkların dansını en iyi görebileceğiniz birkaç yer bulunuyor. Geceleri gözlemlenen bu ışıklar, genellikle kutuplarda oluşuyor, bu nedenle kutuplara yakın alanlarda gözlemlenmeleri çok daha kolay oluyor. Kuzey ışıkları nerede izlenir diye düşünüyorsanız sizin için derlediğimiz listeyi inceleyip seyahatiniz için planlar yapmaya başlayabilirsiniz.

Kuzey Işıkları Nerede İzlenir : İlk Durak Svalbard, Norveç

Kuzey Işıkları Nerede İzlenir: İlk Durak Svalbard, Norveç

Norveç’e bağlı Svalbard Adası, konumu bakımından Arktik bölgenin içinde yer almaktadır. Kasım ve Şubat aylarında kuzey ışıklarının görülme ihtimali daha yüksek olan adada bulunan yüksek noktalara çıkarak doğa harikası ışıkları görme ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Eğer seyahatiniz “Polar Gece” yani hiç gün ışığını almadığı dönem dışındaysa Noel Baba’nın dostları ren geyiklerini, morsları ve hatta kutup ayılarını görebilirsiniz. Bu adaya gitmek için Schengen vizesi almanız gerektiğini unutmayın.

En Uygun Durak : Reykjavik, İzlanda

En Uygun Durak: Reykjavik, İzlanda

Kuzey ışıklarını görmek için daha uygun bir rota arıyorsanız Reykjavik, İzlanda sizin için ideal bir yer. Diğer seçeneklere göre daha uygun bir tatil fırsatı veren bu şehir Kuzey Işıklarını rahat bir şekilde görmenize yardımcı olacaktır. Üstelik Game of Thrones hayranıysanız bu şehir size tanıdık gelebilir. Çünkü dünyanın en popüler dizilerinden biri olan GoT bazı sahnelerini bu şehirde çekmiştir. Kuzey ışıklarını ve en sevdiğiniz diziye ait çekim lokasyonlarını gördükten sonra vücudunuzu dinlendiren bir aktivite yapmak istiyorsanız doğal kaplıca havuzu olan Mavi Lagün’ü de ziyaret etmeyi unutmayın.

Eskimo Evlerinde Kuzey Işıkları Nerede İzlenir : Kakslauttanen, Finlandiya

Eskimo Evlerinde Unutulmaz Deneyim: Kakslauttanen, Finlandiya

Kuzey ışıklarını en zevkli izleme yollarından birine sahip olan Kakslauttanen, Finlandiye size unutamayacağınız bir deneyim yaşatacak. Kuzey ışıkları nereden izlenir sorusuna genellikle verilen ilk cevap olan bu yer, size özel camdan inşa edilmiş Eskimo evinizde izleme şansını veriyor. Harıl harıl yanan odunun verdiği sıcaklıkla rahatlayabileceğiniz bir tatilde uzanarak gökyüzünde beliren kuzey ışıklarını izlemeyi kim istemez? Lüks ve konforlu bir deneyim arayanlardansanız Kakslauttanen sizin için aradığınız adres.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir