2 July, 2020

Her Millennial ve Gen-Xer Neslinin Ziyaret Etmesi Gereken Yerler

’77 ve ’83 arasında doğduysanız, genç bir Gen-Xer ya da yıpranmış bir Millennial grubuna dahilsinizdir. Şimdi bir Xennial’sınız, iki şey tarafından bir şekilde birleşmiş bir mikro neslin parçası. Birincisi, bu grup internetsiz bir çocukluk yaşadı ama internetin patlamasıyla kesinlikle ayak uyduran bir nesil canlandı. Çocukluğunuzun nostaljisi ise her daim içinizde kaldı. İşte bu sefer ekstra lüks ve modern bir şehre gitmek yerine nostaljik bir tatil yapmaya ne dersiniz?

Nostaljik Bir Tatil : Astoria ve Cannon Plajı, Oregon

Richard Donner’ın 1985 kült çocuk klasik Goonies’in Diehard hayranları bu kasvetli ama dost sahil kasabasına bayılacak. Astoria’nın ekonomisi balık üzerine kurulmuştu ama şimdileri turizm şehri desteklemeye başladı. Buraya gelip küçüklüğünüzde izlediğiniz filmlerdeki gibi bir kasabada tatil yapabilir, eşsiz sahilinde teknolojiden uzak bir zaman geçirebilirsiniz. Unutmadan eğer buraya gelirseniz Oregon Film Müzesine uğramayı unutmayın.

 Berlin’deki Doğu Yakası Galerisi

Berlin Duvarı’nın devrilmesi, çoğu Xennial’ın hatırladığı ilk politik olaylardan biri, ancak Berlin’de bir zamanlar süren Soğuk Savaş kalıntısının büyük boylarını görmeyi beklemeyin. Sadece iki kilometrelik orijinal duvar hala duruyor, diğer kısımları ise bir zamanlar oldukları yeri işaretleyen parke taşı ile temsil ediliyor. Berliner Mauerweg’den yürüyebilir veya bisiklete binebilirsiniz, ancak asıl duvarın en uzun ve en iyi korunmuş kısmına doğru gidin. Bu kısım uluslararası bir özgürlük olarak 100 duvar resmi ile boyanmış 1.3 kilometrelik bir bölüm olan Friedrichshain-Kreuzberg’deki hareketli ve çarpıcı Doğu Yakası Galerisi’dir.

Nostaljik Bir Tatil : Trenle Avrupa

Gün Doğmadan Önce filmini izlerken hangimiz bir trene atlamak ve Avrupa’yı gezerken yeni insanlarla tanışmak istemedik ki? Bu filmde her şey vardı. Seyahat yoluyla kendini gerçekleştirme. Yıldız çarpı romantizm. Güzel manzara. Ve 90’lı yıllarda Ethan Hawke’nin tatlı yeleği. Peki kendi Before Sunrise turunuzu yapabileceğinizi söylesek? DIY Before Sunrise turu için Viyana’ya giden bir trene atlayabilirsiniz. 

Prag’a Ziyaret

Bu Doğu Avrupa şehri, Xennial’lar üniversitedeyken gitmek için egzotik bir rota ününe sahipti. Üstelik burası Paris’in cazibesini verene ama maliyetin daha ucuz olduğu bir yerdi. Zaman hızlı geçti ama Prag halen o büyüleyici ve uygun şehir olarak sizi bekliyor. Prag’ın hâlâ sahip olduğu şey masalsı çekicilik, bol miktarda zengin tarih ve şimdiye kadar içeceğiniz en iyi biralardan bazılarını tadabileceğiniz bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir