7 December, 2019

Otobüs İçinde Yapılmaması Gereken Davranışlar

Otobüste yapılmaması gereken davranışlar bulunmaktadır. Bunlar sizin güvenliğinizi tehlikeye atabileceği gibi diğer yolcuların da güvenliğini tehlikeye atabilecek davranışlar olabilir. Ayrıca diğer yolcuları da rahatsız etmemek adına bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Ucuz otobüs bileti farkvar sitesinden aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken hususları da incelemenizde fayda var.

Otobüste Yapılmaması Gereken Davranışlar: Emniyet Kemerini Takmamak

Otobüste Yapılmaması Gereken Davranışlar: Emniyet Kemerini Takmamak

Bilindiği üzere artık otobüs yolculuklarında her yolcunun yolculuk boyunca otobüs biletini takarak yolculuk etmesi zorunlu hale geldi. Güvenliğiniz için artık yolculuk boyunca emniyet kemerinizi takmak zorundasınız. Bu yasal bir zorunluluk haline getirildiği için yolculuğunuz sırasında emniyet kemerini takmamanız durumunda artık cezai işlem otobüs firmasına değil bizzat yolcunun kendisine uygulanıyor. Ucuz otobüs bileti farkvar sitesinden aldıktan sonra bu hususa çok dikkat etmelisiniz.

Otobüste Yapılmaması Gereken Davranışlar: Gürültü Yapmak

Otobüste Yapılmaması Gereken Davranışlar: Gürültü Yapmak

Otobüste yapılmaması gereken en önemli davranışlardan biri elbette gürültü yapmak. Özellikle de uzun bir yolculuk yapıyorsanız yanınızda oturan kişinin ya da otobüsteki herhangi birinin sürekli olarak yüksek sesle konuşması ya da yolculuk boyunca telefon konuşması yapması son derece rahatsız edici olabilmektedir. Ayrıca çocuklu ailelerin de bu konuda hassas olması çok önemli. Bazı çocuklu aileler maalesef bu konuda son derece bencil olabiliyor. Çocuktur ağlar, oynar, yapar mantığı ile sürekli ağlayan ya da otobüs içerisinde çığlıklar atan çocuğunu sakinleştirme zahmetine girmeyerek kolaya kaçıyorlar. Bu durum yolculuk sırasında oldukça rahatsız edici boyutlara varabiliyor. Eğer çocuğunuz varsa lütfen yolculuk sırasında yanlarında oyalanabilecekleri şeyler bulundurun. Ucuz otobüs bileti farkvar sitesinden aldıktan sonra ilk olarak bu hususa dikkat edin.

Çok Fazla Yiyecek İçecek Tüketmek

Çok Fazla Yiyecek İçecek Tüketmek

Bildiğiniz üzere otobüslerde belirli molalar dışında tuvalet ihtiyacınızı karşılayamıyorsunuz. Bu yüzden yolculuk sırasında özellikle de aşırı sıvı tüketiminden kaçınmalısınız. Çocuklu aileler için oldukça önemli bir konudur bu. Çünkü çocukların yetişkinler kadar sabrı maalesef bulunmuyor. Çok fazla sıvı tüketimi çocuğunuzun rahatsız olmasına sebep olabilir. Ayrıca çok fazla abur cubur yemek de midesini rahatsız edecektir. Bu hususlara dikkat etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir