31 May, 2020

Paris’in En İyi Mahalleleri

Paris’teki mahalleler, Fransız başkentinin birçok köşesini dolduran farklı kültür dokusunu yaşatıyor. Bu mahallelerde Paris’in kendisine özgü dokunuşlarını, restoranlarını, butiklerini ve daha fazlasını bulabilirsiniz. İşte zengin tarihleri ile Paris uçak bileti aldığınızda geleceğiniz ve görebileceğiniz Paris gezilecek yerler içindeki mahalleleri.

Paris Gezilecek Yerler : Montmartre

Paris Gezilecek Yerler : Montmartre

Montmartre , Paris’in manzarasının özel bir parçası olmaya devam ediyor. Şehrin kuzeyindeki efsanevi tepe üzerinde kıvrımlı sokakları gizlenmiş durumda burası. Montmartrois , turistlerin günlük akını rağmen, onun köy ambiyans tutmayı başarmış, zengin sanatsal, bağımsız tarihini halen koruyor.  Yerel halkında destekleri ile burası hem sanatın hem de enfes Fransız mutfağının denenebileceği en güzel yerlerden biri.

Güney Pigalle

Güney Pigalle

Burası hem eski hem de en yeni barlara, kaberelere, gece kulüplerine ev sahipliği yapıyor. Bu özellikleri ile Paris’teki en popüler mahallelerden biri olma özelliğini de kapıyor. Üstelik burası o ünlü Moulin Rouge’un da olduğu yer desek? Ağaçların güzel bir şekilde sıralanacağı sırada Açık havada oturma yerlerinin yoğun olduğu cadde Trudaine ve her Cuma öğleden sonra Place Anvers’ta organik bir pazar var.

Paris Gezilecek Yerler : Belleville-Menilmontant

Paris Gezilecek Yerler : Belleville-Menilmontant

Edith Piaf’un bir zamanlar ev adı verdiği bu mahalle hızla gelişen bir gece hayatı ve sanat sahnesi haline geliyor . Rue de Menilmontant’taki barlar pek çok eski sevilen mekanlardan oluşuyor ve sanat galerileri genç bir sanat sahnesinin ortaya çıkışını artırıyor. Parc de Belleville ve panoramik manzaraları gibi büyüleyici köşeleri ya da gevşek ortamın kozmopolit bir havayı bir araya getirdiği, Sicilya ve Brezilya’dan Rwandan’a kadar keyifli bir mutfak sunan Place St Marthe’nin etrafındaki alan gibi büyüleyici köşeleri de vardır.

Kampanyalı Uçak Bileti Alın ve Paris’i Keşfedin

Tek yapmanız gereken online uçak rezervasyon sitelerine girerek kampanyalı uçak bileti bulmak. Paris’e yılın her dönemi gidebilirsiniz ama daha ucuz uçak bileti arıyorsanız size bahar aylarından ve özel bayramlardan uzak durmanızı söylememiz gerekir. Unutmayın herkes bu özel zamanlarda aşkın şehrine gelmek ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir