7 December, 2019

Rize’ye Otobüsle Gideceklerin Bilmesi Gerekenler

Rize otobüs yolculuğu ilk kez Rize’ye yapacağınız bir yolculuksa  Rize otobüs bileti farkvar sitesinden aldıktan sonra Rize otobüs yolculuğu hakkında bilmeniz gerekenlere de yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Rize Otobüs Yolculuğu Yapacaksanız

Rize Otobüs Yolculuğu Yapacaksanız

İstanbul’dan Rize’ye Rize otobüs bileti farkvar sitesinden temin ederek yolculuk yapmak istiyorsanız Karadeniz havası soluyarak ve aynı rotada pek çok farklı şehirden geçerek Rize yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Rize’de görülecek yer çok fazla olduğu gibi doğa ile iç içe bir yolculuk yapmanız da m mümkün olmaktadır. Muhteşem Karadeniz manzarası eşliğinde harika bir yolculuk geçirebilirsiniz. Lüks Karadeniz Turizm, Ali Osman Ulusoy Turizm,  Sahil Turizm ve Metro Turizm gibi otobüs firmaları ile İstanbul’dan Rize’ye otobüs ile seyahat edebilirsiniz.  Rize otobüs bileti farkvar sitesinden alırken özellikle de büyük bir otobüs tercih ederseniz oldukça konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz.

İstanbul’dan Rize’ye Kaç Sürer?

İstanbul’dan Rize’ye Kaç Sürer?

İstanbul’dan Rize’ye otobüs yolculuğu yaparak ulaşmayı planlıyorsanız İstanbul ile Rize arasında mesafenin 1142 km olduğunu bilmelisiniz. Bu mesafeyi şahsi aracınız ile 13 saatte alabilirsiniz, otobüs tercih ederseniz bu süre 15 saati geçebilir. Bu yüzden otobüs biletinizi alırken gece saatlerini tercih ederseniz yolculuk boyunca uyuyarak sıkılmadan da yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul’dan Rize’ye otobüs bileti fiyatları ile firmadan firmaya farklılık göstermekle birlikte genellikle 120 ile 180 lira arasında değişiklik göstermektedir. Ancak otobüs biletinizi farkvar sitesinden alarak çeşitli indirim ve kampanyalardan da haberdar olabilir ve daha uygun fiyatlı bir otobüs bileti de bulabilirsiniz.

Rize Otobüs Yolculuğu Yaparak Rize’de Gezebileceğiniz Yerler

Rize Otobüs Yolculuğu Yaparak Rize’de Gezebileceğiniz Yerler

Siz de Rize otobüs biletinizi aldınız ve Rize’de gezilecek yerler listesi yapmaya başladıysanız İşte Rize’de gezebileceğiniz yerlerden bazıları: Kaçkar Dağları Milli Parkı, Anzer Yaylası, Ayder Yaylası, Pokut Yaylası, Rize Ovit Yaylası, Çayeli İlçesinde Bulunan Tarihi Kemer Köprü, Rize Kalesi, Rize Zil Kalesi gibi önemli yerleri mutlaka gezmelisiniz. Bunun yanında Rize’ye kadar gelmişken Rize’de Kano-Rafting İmkanı bulmuşken özellikle de Fırtına Deresi’nde rafting yapmadan evinize dönmemeli ve Rize Yaylarına arabayla çıkmayı atlamamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir