31 May, 2020

Ruanda’da Yürüyüş Yapabileceğiniz Volkanlar

Ruanda, Uganda ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti boyunca uzanan sekiz volkanlı bir aile olan Virunga Dağına sahiptir. Bu bölgenin en iyi yürüyüş fırsatlarına ve en güzel manzaralarına ev sahipliği bu sayede yapıyor. Ruandalı turistler menzilin çoğunu artırabilir, bu yüzden yürüyüş ayakkabılarınızı giyin, izinleri çıkartın ve parkurları yürümeye başlayın. Ruanda Volkan Yürüyüş Turları hayatınızda bir kez bile olsa yapmanız gereken en unutulmaz seyahatlerdendir.

Ruanda Volkan Yürüyüş Turları : Bisoke Dağı: 3.711 metre

Bisoke Dağına tırmanmak, kolay bir başarı olmasa da, Virunga serisindeki diğer zamların daha az zorlayıcı olduğu düşünülmektedir. Bu yürüyüş sabahları en güzel manzaralara ev sahipliği yapar ve tepede etkileyici bir krater gölü bulunur. Ne yazık ki, zirve Demokratik Kongo Cumhuriyeti tarafından paylaşıldığından yürüyüşçüler, yürüyüş sonrası yüzme için göle giremiyor. Yine de eğer şansınız varsa yolunuz üzerinde yılda bir kaç kez görünebilen gorilleri görme şansınız olabilir.

Muhabura Dağı: 4,127 Metre

Ruanda ve Uganda arasındaki sınırı işaretleyen Muhabura Dağı’nın çarpıcı manzaraları, Ruanda’nın kuzeybatısından görülebilir. Volkanın tepesinden manzaralar, diğer volkanlardan beşini ve Ruanda’nın güzel ikiz göllerini içerir. Virunga aralığındaki en yüksek ikinci yanardağ olmasına rağmen, bu zorlu yürüyüş tek bir günde yapılabilir.

Karisimbi Dağı: 4,507 Metre

Ruanda’nın en yüksek volkanı ve Afrika’nın en yüksek 11. Dağı olma ünvanına sahiptir. Karisimbi Dağı çarpıcı bir yer olarak listedeki yerini alıyor. Virunga serisinin geri kalanı üzerinde yükselen, kurak mevsimde zirvede kar bulunabilir. Yürüyüşçüler bu yürüyüşe iki gün katlanmak, geceyi ahşap kabinlerde geçirmek ve muhteşem bir Ruanda günbatımının ve geniş manzaralarının tadını çıkarmak zorunda. Mücadeleye kapışan gezginler için yürüyüş, bölgenin en görkemli bölgelerinden biri olarak kabul edilir.

Ruanda Volkan Yürüyüş Turları : Sabinyo Dağı: 3.634 Metre

Daha da volkanik maceralar arıyorsanız, Sabinyo Dağı’nı mutlaka rotanıza dahil edin. Ruanda’da olmasa da, Virunga yelpazesindeki bu iki volkan Uganda’daki Ruanda sınırının hemen karşısında yer alır ve volkanların kendisi Ruanda’dan görülebilir. Sabinyo, Kinyarwanda’dan, volkanın üç kayalık zirvesini mükemmel bir şekilde gösteren “yaşlı adamın dişleri” anlamına geliyor. Sabinyo, pürüzlü kenarları, bitki örtüsünün değişmesi ve Ruanda, Uganda ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti tarafından paylaşılan bir zirve ile ünlüdür ve ciddi yürüyüşçüler dağ yollarını birbirine bağlayan derme çatılı merdivenlerden memnun kalacaklardır. Bu zam, yorucu olsa da, bir günde tamamlanabilir bir parkura sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir