1 April, 2020
Sanatseverin Kesinlikle Görmesi Gereken Ülkeler

Sanatseverin Kesinlikle Görmesi Gereken 5 Ülke

Sanatseverin kesinlikle görmesi gereken ülkeler listemizde, birinci sınıf müzelere ve sokak sanatlarına ev sahipliği yapan, dünyanın dört bir yanına yayılmış sanat dolu şehirleri bir araya getirdik. Keyifli okumalar!

Sanatseverin Kesinlikle Görmesi Gereken Ülkeler: Floransa, İtalya

Floransa, İtalya

Rönesans hayranları için Floransa’dan daha iyi bir yer olamaz. Michalengelo’nun en iyi eserlerine ev sahipliği yapan Galleria dell’Accademia’yı ziyaret edebilir, Botticelli’nin Venüs’ün Doğuş’unu ve Raphael’in Madonna of the Goldfinch’ini görmek için Uffizi Galerisi’ne gidebilirsiniz.

Sanatseverin Kesinlikle Görmesi Gereken Ülkeler:  Paris, Fransa

Sanatseverin Kesinlikle Görmesi Gereken Ülkeler:  Paris, Fransa
Paris, Fransa

Paris’te binden fazla müzenin yer alması, orada yaşamak için geçerli bir sebep. Ayrıca her sanatçının ölmeden önce gitmesi gereken, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sına ev sahipliği yapan Louvre Müzesi de Paris’te bulunuyor. Günlerinizin dolu dolu geçmesini sağlayacak bir şehirdir.

New York, ABD

New York, ABD
New York, ABD

Sadece Manhattan’da bulunan; Metropolitan Sanat Müzesi, The Museum of Modern Art ve Solomon R. Guggenheim Müzesi bile sanatseverlerin aklını başından alması için yeterlidir.

Tokyo, Japonya

Sanatseverin Kesinlikle Görmesi Gereken Ülkeler:  Tokyo, Japonya

Genellikle şehirlerin merkezinde müzelerden oluşan caddeler olurken, Tokyo’da durum biraz farklı. Sanat galerilerinin çoğu şehrin dışına yayılmış vaziyette. Fakat hepsi de gezmeye değer. Sadece Roppongi bölgesine giderek Mori Sanat Müzesi’ni ve Tokyo Ulusal Sanat Müzesi’nin yaratıcılık dolu kokusunu içinize çekebilirsiniz. Dijital sanat konusunda yapılan çalışmalar sayesinde bu konudaki yerler arasında ilk sıraya koyabiliriz.

Londra, İngiltere

Londra, İngiltere

Klasik, modern ya da çağdaş, hangi sanat dalına ilgi duyarsanız duyun Londra’da aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Vincent Van Gogh’un Ayçiçekleri tablosundan, John Constable’ın The Hay Wain’ine kadar birçok eseri National Gallery’de görebilir, Tate Modern’de; Picasso, Hockney and Warhol’un eserlerini izlerken hayallere dalabilirsiniz.

Melbourne, Avustralya

Melbourne, Avustralya

National Gallery of Victoria ya da Australian Centre for Contemporary Art gibi büyük kurumları barındırsa da Melbourne’daki en iyi sanat eserlerini sokaklarda görmeniz mümkündür. Bir alışveriş merkezinin önünde Simon Perry’nin Public Purse’ünü ya da bir parkta yürürken Deborah Halpern’ün Melek heykelini görebilirsiniz. Sokak sanatı mı! Sokak sanatını sevenlerin kesinlikle görmesi gereken ülkeler arasında ilk sırayı alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir