31 May, 2020

São Paulo’da Görülecek ve Yapılacak En İyi Şeyler

São Paulo’da yapılacak ve görülecek çok şey var; burası turistleri şehrin başlıca atraksiyonlarını görmek için iki veya üç kez ziyaret edebilecekleri bir şehir. Büyük bir şehir olduğundan, dolaşmak gününüzden büyük bir zamanınızı alabilir. Bununla birlikte, Latin Amerika’nın en büyük şehrini ziyaret edenler tarafından kaçırılmaması gereken yerler ve yapılması gereken şeyleri merak ediyorsanız Sao Paulo Gezilecek Yerler rehberini inceleyin.

Sao Paulo Gezilecek Yerler : Avenida Paulista

Sao Paulo Gezilecek Yerler : Avenida Paulista

Avenida Paulista, her gün binlerce ziyaretçiyi ve turisti kendine çeken, başkentin en önemli finansal ve kültürel merkezlerinden biridir. Çeşitli mağaza ve restoran seçeneklerine ek olarak, aynı zamanda São Paulo’nun en ünlü müzesi olan MASP’e ev sahipliği de yapıyor. Çeşitli sinema salonlarına ve büyük kitapçılarını da kesinlikle atlamayın. Uçak bileti alarak gelebileceğiniz Sao Paulo’nun en güzel yerlerinden sadece biri.

Pinacoteca

Pinacoteca

1895 yılında tasarlanan ve şimdi ‘Pinacoteca do Estado’ yu barındıran bina São Paulo’daki ilk sanat müzesiydir. O zamanlar teknisyen ve zanaatkarlara eğitim veren bir kurum olan Sanat ve El Sanatları Lisesi’ne ev sahipliği yapmak için inşaa edilmiş. Daha sonradan müzeye çevrilen bu yapının mimari işçiliği kesinlikle görülmeye değer. Açık tuğla duvarlar ve müzenin ortasındaki iki katlı büyük bir atriyum, ziyaretçilerin doğal aydınlatma altında yapıtın tadını çıkarmasını sağlıyor.

Sao Paulo Gezilecek Yerler : Beco Batman

Sao Paulo Gezilecek Yerler : Beco Batman

Grafiti São Paulo’da moda olmadan önce Beco Batman’de oldukça çoktu zaten. Adını duvarlarındaki ilk çizimlerden biri olandan alan Vila Madalena’daki dar geçit  São Paulo’daki en sanatlı mahalleden biri. Üstelik her yıl binlerce turisti kendisine çekiyor. Beco Batman, Latin Amerika’nın en büyük şehrinden birinde yapılan grafiti ile süslenen ilk açık hava müzelerinden biri. Ancak sokak boyunca gezintiye çıkmak daha iyidir, çünkü trafik yoğunluğu nedeniyle duvarların çekilmesi sıkıntı yaratacaktır.

MASP

MASP

Güney Yarımküre’deki en önemli müzelerden biri olan Museu de Arte de São Paulo, Brezilya’daki Portinari ve Anita Malfatti gibi ünlü sanatçılar ile Picasso, Van Gogh gibi dünyanın her yerinde sevilen sanatçılara da ev sahipliği yapıyor. Tüm bu sanatçılarında dahil olduğu yaklaşık 8.000 parçadan oluşan bir koleksiyona sahip burası. Aynı zamanda n-binanın kendisi de bir cazibe merkezi olarak insanları kendisine çekiyor. Görkemli beton yapı, müzenin altında 74 metrelik bir serbest bölge oluşturan dört kırmızı sütunun üzerinde duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir