1 April, 2020

Uçak İle Gitmektense Otobüsün Tercih Edilebileceği Durumlar

İş veya tatil amacıyla seyahat edecek kişilerin aklına ulaşım seçeneği olarak sürekli “Uçak mı otobüs mü?” sorusu gelmektedir. Uçak bazı durumlarda gerçekten çok avantajlı olurken bazen de otobüsler çok uygun bir tercih olarak ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple, seyahat planları ve seyahat amacına uygun bir seçim yapılması daha doğru olmaktadır. Bu yazımızda, otobüsün uçağa göre daha avantajlı olduğu bazı durumlardan bahsedeceğiz.

“Uçak Mı Otobüs Mü?” Sorusunun Cevabını Gidilecek Yerde Havalimanı Olup Olması Belirleyebilmektedir

“Uçak Mı Otobüs Mü?” Sorusunun Cevabını Gidilecek Yerde Havalimanı Olup Olması Belirleyebilmektedir

Gidilmesi planlanan her şehirde havalimanı olmayabilir. Bu durumda, genelde çevre illerdeki havalimanlarından bilet alınmaktadır. Fakat, bu durumda tekrardan gidilmek istenen şehre varmak için havalimanı servisleri, otobüs vb. gibi araçlar kullanmak zorunda kalınmaktadır. Bu, hem vakit kaybına sebebiyet vermekte hem de maliyetli olmaktadır. Öte yandan, büyük veya küçük de olsa otogarı olmayan şehir neredeyse yoktur. Havalimanı olmayan şehirlere gidilecekse otobüslerin tercih edilmesinde büyük fayda vardır.

Yakın Bir Şehre Gidilecekse “Uçak Mı Otobüs Mü?” Sorusunun Cevabı Genelde Otobüs Olmaktadır

Yakın Bir Şehre Gidilecekse “Uçak Mı Otobüs Mü?” Sorusunun Cevabı Genelde Otobüs Olmaktadır

Uçaklar genelde uzak mesafeler için oldukça uygun bir seçenek olmaktadır. Eğer yakın mesafede bir şehre seyahat edilecekse, direkt uçuşlar neredeyse hiç planlanmayıp genelde aktarmalı uçak seferleri düzenlenmektedir. Bu da oldukça fazla zaman almakta ve çok yorucu olmaktadır. Bu gibi durumlarda, otobüsü tercih etmek çok mantıklı bir seçim olacaktır.

Uçak Sefer Sayısı Az Olan Şehirlere Otobüs İle Gidilmesinde Fayda Vardır

Uçak Sefer Sayısı Az Olan Şehirlere Otobüs İle Gidilmesinde Fayda Vardır

Bazı şehirler, diğerlerine görece daha az popüler olduğundan havalimanı olsa dahi sefer sayısı çok az olmaktadır. Bu da, uçak biletlerine yoğun talep olduğu dönemlerde bilet fiyatlarını çok fazla artırmaktadır. Böyle durumlarda, otobüsler, hem daha fazla sayıda sefer olduğu için bilet bulmayı kolaylaştırdığı hem de daha ucuz olabildiği için tercih edilmelidir.

En Komforlu Otobüs Bileti Farkvar Ayrıcalığı İle!

Seyahat planlarınızı yaparken otobüs bileti farkvar ile alındığı takdirde çok ciddi indirimler elde edebilebilmektedir. Bunun yanında, komforlu ve güvenli bir seçenek arayanlar için de otobüs bileti farkvar ile oldukça hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir