28 January, 2020

Bütçeyi Çok Sarsmadan Yapılabilecek Tatil Önerileri

Keyifli bir tatil yapmak istiyorsunuz ama bütçeniz mi kısıtlı? Bu durumda sizin için listelediğimiz, Türkiye’de uygun bütçe ile ekonomik tatil yapabileceğiniz yerlere göz atın.

Uygun Bütçe İle Ekonomik Tatil Adresi : Didim, Aydın

Uygun Bütçe İle Ekonomik Tatil Adresi : Didim, Aydın

Aydın’ın Ege Denizi kıyısındaki Didim, uzun kumlu plajları, berrak denizi, tarihi kalıntıları, sene boyu güneşli havası ile her anlamda mükemmel bir tatil beldesi. Daha çok yazlıkçıların akın ettiği bu tatil beldesinde, otel fiyatları da hala çok uygun.

Bu fırsatı kaçırmayıp Didim’e tatile gittiğinize, dünyaca meşhur Apollon Tapınağı’nın kalıntılarını ziyaret etmeyi, Didim’in en güzel plajı olan Altınkum’un sularında serinlemeyi ve cıvıl cıvıl barlarında sosyalleşmeyi unutmayın! Havayoluyla seyahat edecekseniz, Bodrum havaalanı üzerinden Aydın’a ulaşabilirsiniz.

Uygun Bütçe İle Ekonomik Tatil Adresi : Eskişehir

Uygun Bütçe İle Ekonomik Tatil Adresi : Eskişehir

Eskiden Anadolu bozkırında sıradan bir şehir olan Eskişehir, son yıllarda Odun Pazarı’nda restore edilen tarihi Osmanlı evleri, Avrupa kentlerini aratmayan peyzaj çalışmaları, heykelleri ve on binlerce öğrencinin hareketlendirdiği gece hayatıyla hafta sonu turlarının en popüler adreslerinden biri haline gelmiş durumda. Öğrencisi bol bu şehirde, tabii ki fiyatlar da öğrenci ayarında!

Bütçeyi Çok Sarsmadan Yapılabilecek Tatil: Amasra, Bartın

Bütçeyi Çok Sarsmadan Yapılabilecek Tatil: Amasra, Bartın

Deniz, kum, güneş tatili deyince her ne kadar akla ilk olarak Ege ve Akdeniz sahilleri gelse de Karadeniz’in şirin beldesi Amasra da plajlarıyla dikkat çekiyor. Üstelik Amasra’da plajlardan çok daha fazlası var. 3000 yıllık tarihi, yemyeşil ormanlık alanları, mimarisiyle ilgi gören tarihi Amasra evleri ve elbette balık lokantalarını atlamamak gerek.

Amasra pansiyon açısından çok zengin, senenin en kalabalık dönemi olan yaz aylarında birçok konaklama tesisinde oda fiyatlarının gecelik 100 TL’nin üzerine çıkmadığını da hatırlatmakta fayda var!

Uygun Bütçe İle Ekonomik Tatil Adresi : Sığacık, İzmir

Uygun Bütçe İle Ekonomik Tatil Adresi : Sığacık, İzmir

Türkiye’nin sakin şehri olan Seferihisar’ın Sığacık beldesi, mimarisi, organik ürünlerin satıldığı pazarı, yöreye özgü yemekleri ve limanın hemen yanındaki uygun fiyatlı balık lokantalarıyla büyük ilgi görüyor. Tabi ince kumu ve pırıl pırıl suyuyla Teos Plajı’nda deniz keyfi de Sığacık’ın olmazsa olmazlarından.

Gaziantep

Bütçeyi Çok Sarsmadan Yapılabilecek Tatil : Gaziantep

Güneydoğu Anadolu’nun en güzel kentlerinden birisi olan Gaziantep, artık gurme turlarının da en yeni ve en popüler adreslerinden birisi. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdikten sonra Halil Usta ya da İmam Çağdaş’ta kebapların, Koçak ya da Güllüoğlu’nda da baklavaların tadına bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir