1 April, 2020

Vancouver’deki En İlgi Çekici Yerler

Kanada her bir şehri ile insanları büyülese de kimse Vancouver’i için kötü bir şey söyleyemez. Kanada’nın tüm ruhunu yansıtan bu şehir, aynı zamanda bu ülkenin en popüler, en bilinen ikonlarına ve en ilginç mekanlarına sahip bir cazibe ülkesidir. Bu yerlerin nereler olduğunu merak ediyor musunuz? İşte Vancouver Gezi Rehberi ile bu yerler hakkında bilmeniz gereken her şey.

Vancouver Gezi Rehberi : Capilano Asma Köprüsü

Vancouver Gezi Rehberi : Capilano Asma Köprüsü

Stanley Park’ın hemen kuzeyinde yer alan Capilano Suspension Bridge. Capilano Nehri boyunca uzanan asma köprüyü geçerken temiz orman havasına binin. İnan bana, köprüden bu manzara oldukça etkileyici ve biraz fazla dikkatli olsan bile, yine de denemeye değer. Köprü 460 fit (140 m) uzunluğundadır ve nehrin üstünden 230 fit (70 m) yükseklikte oturur. Asma köprüyü birkaç kez geçtikten sonra, kendinizi çarpıcı doğal Kanada güzelliğine daha da daldırmak için kesinlikle Capilano Suspension Bridge Park’a çıkmalısınız!

Kanada Yeri

Vancouver Gezi Rehberi : KANADA YERİ

Vancouver şehri için simge haline gelen bir bina, Kanada Yer aslında her şey için gidilecek yer. Hem bir kongre merkezi hem de bir feribot terminali olan Canada Place, şehirde gerçekleşen birçok etkinliğin yeri. Vancouver Limanı’nın tam kıyısında yer alan ziyaretçiler, ziyaretçilerin Kanada’nın temsil edilen tüm farklı alanlarını görmelerini sağlayan etkileşimli bir yürüyüş parkuru olan The Canadian Trail’in keyfini çıkarabilir.

Vancouver Akvaryumu

Stanley Park’ta bulunan Vancouver Akvaryumu, Kanada’nın en büyük akvaryumu ve aynı zamanda ülkede açılan ilk genel akvaryumdu. 1956’dan bu yana Akvaryum, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen 1 milyondan fazla ziyaretçi ile 70.000 deniz canlısı ile ziyaretçileri eğitiyor ve eğlendirmektedir. Sergiler beluga balinalarından nesli tükenmekte olan kurbağalara ve Kutup hayvanlarına kadar uzanıyor – ziyaretçiler beluga balinaları, deniz kaplumbağaları, yunuslar, deniz su samuruları ve deniz aslanları ile beslenip oynayabiliyor! Tesis bünyesinde ayrıca bir IMAX tiyatrosu da var, sadece bacaklarınızı dinlendirmek istiyorsanız 4D doğa belgeselleri gösteriliyor.

Vancouver Gezi Rehberi : Bilim Dünyası

Bilime en ufak bir ilgisi bile olan herkes Vancouver Bilim Dünyasında bir patlama yaşayacak. Şimdi resmen Telus of Science of Science olarak bilinen kurum, kalıcı bilim gösterilerinin yanı sıra büyüleyici sergilere de sahip. Ekranların çoğu etkileşimlidir ve ayrıca bir OMNIMAX Tiyatrosu da mevcuttur. Şehrin doğusunda bulunan Science World, hem yetişkinler hem de çocuklar için kolay bir favori!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir